Adli Bilişim ve Olay Sonrası Müdahale Hizmetleri

Hızla büyüyen teknoloji ile birlikte internet kullanımı gün geçtikçe artmakta ve bu durumla birlikte siber ağlarda işlenen suçlarda farklılaşarak aynı oranda artmaktadır.

Siber dünyada suçun artmasının en büyük nedenlerinden biri suçun zaman ve mekan bağımsız işlenebilmesi ve kimlik karartmanın kolay olması ve buna bağlı olarak da suçun takibinin çok daha zor olmasıdır.

Şirketler, finansal kurumlar ve devlet kuruluşlarının bu tehditlere olay öncesinde ve sonrasında hızla müdahale etmeleri için doğru araçlara ve yöntemlere sahip olması gerekmektedir.

Adli Bilişim; siber dünyada gerçekleşen bir suç olayında bilgisayarları, akıllı telefonları, tabletleri, taşınabilir depolama aygıtlarını ve içerisinde suça sebep olabilecek dijital veri içeren tüm cihazlarda bulunan verilerin kurtarılmasını, kanıt niteliği taşıyan verilerin toplanmasını, incelenmesi ve rapor hazırlama sürecini içeren bir bilim dalıdır.

Bu kapsamda firmamız adli bilişim inceleme ve analiz hizmetleri çatısı altında, izinsiz erişim sağlayan veya sağlanan bilgisayarın ve sistemlerin tespiti, silinen, bozulan, değiştirilen veya kaybolan verilerin kurtarılması, bilgisayar üzerinde kopyalanan verilerin tespit edilmesi, kullanıcıların internet gezinme etkinliklerinin anlamlandırılması ya da sistemlerinizde gerçekleşen şüpheli olayların sorumlularının, sebeplerinin ve sonuçlarının ortaya çıkartılması konusunda hizmet vermektedir.

Uluslararası düzeyde kabul görmüş sertifika sahibi adli bilişim uzmanlarımızdan oluşan kadromuz ile suç unsuru içeren ya da saldırıya maruz kalan web sitesi, sunucu, mobil telefon ve diğer dijital cihazların detaylı analizini ve rapor hazırlama süreçlerini uluslararası standartlara uygun olarak gerçekleştirmekteyiz.

Talep Formu