Tamamlanmış Eğitimler

Lorem Ipsum Eğitimi

Bu bir deneme eğitimidir test amaçlı eklenmiştir. Lütfen dikkate almayınız

ISO3001

Bu Bir Deneme Tamamlanan Eğitim Yazısıdır

Katılımcılarının kablosuz ağ sorunlarının analiz edilmesi ve kablosuz ağ kurulumları hakkında detaylı bilgi sahibi olmaları hedeflenmektedir.

 

Eğitim İçeriği
 • Kablosuz Ağ Toplojisi Belirleme
 • Kanal Atamaları
 • Rogue AP
 • Kablosuz Ağ Erişilebilirlik Saldırıları
 • Ewil Twin Saldırıları
 • Man In the Middle Saldırıları
 • Kablosuz Ağ Şifre Kırma Saldırıları
 • Kismet ve WireShark Uygulamaları
 • WEP, WPA, WPA2, 802.1X, AES, CCMP, TKIP

Hukukçular için Adli Bilişim eğitimi “Adli Bilişimin Temelleri ve Metodolojisi” ile başlayıp “Delil Toplama Yöntemleri” (FTK Imager), “Delil İnceleme ve Analiz Yöntemleri” (Autospy ve Bedava Programlar) konularının anlatıldığı bir eğitimdir. Eğitim “Delilin Bütünlüğü” konusuna değindikten sonra “Güncel İnceleme örnekleri” ile devam edecektir. Eğitim “Hafıza İmajı üzerinden Delil Analizi”, “Delil üzerinde Kelime ve Silinmiş Dosya Aranması” konularına değindikten sonra “Tarayıcı ile yapılan İnternet Aktivitelerinin İncelenmesi” ile son bulacaktır.

Bilgi güvenliği yöneticilerinin, firma avukatlarının, bilgi sistemleri yöneticilerinin ve insan kaynakları yöneticilerinin internet üzerinden işlenen suçlar, siber saldırılar, kişisel verilerin güvenliğine yönelik ihlaller gibi bilişim suçları olarak nitelendirilen konularda bilgi sahibi olması ve bilişim suçları kapsamındaki bir olay sonrası alacakları önlemler, şirketlerin sorumlulukları, çalışanların sorumlukları konusunda farkındalık sağlanması hedeflenmektedir.

 
Eğitim İçeriği

 

Bilişim Suçları Kanun Maddeleri

TCK 242, 243-246 Ve 5651, 6698 Kanunlarının İncelenmesi

Siber Suçlar

Kablosuz İnternet Erişimi Ve Güvenliği

Kişisel Verilerin Korunması

Pazarlama Ve Reklam Amaçlı Gönderilen E-Posta Ve SMS’ler

Fikri Haklar Ve Yazılım Ürünlerinin Lisansız Kullanımı

Kurum Çalışanlarının Hakları Ve Sınırlandırmalar Ve Özel Hayatın Gizliliği

Ticari Kurumlar Ve Riskler

Bilişim Suçlarına İlişkin Örnek Dava Ve Kararlar

Digital Ortamdaki Kanıtların Delil Niteliğinde Toplanması

Adli Bilişim İncelemesi

Adli Bilişim Raporu

Güvenli kod yazma güncel güvenlik tehditleri odaklı uygulamalı eğitimdir. Eğitime deneyimli yazılım uzmanları katılabilir.

Siber Olaylara Müdahale Ekiplerinde çalışacak bilişim güvenliği uzmanlarına yönelik Adli Bilişim eğitimi “Adli Bilişimin Temelleri ve Metodolojisi” ile başlayıp “Delil Toplama Yöntemleri” (dd, FTK Imager ve Live CD …), “Delil İnceleme ve Analiz Yöntemleri” (TSK, Autospy ve Bedava Programlar) konularının anlatıldığı bir eğitimdir. Eğitim “Delilin Bütünlüğü” konusuna değindikten sonra “Güncel İnceleme Örnekleri” ve “Zaman Çizelgesi” ile devam edecek olup “APT (Advanced Persistent Threat)” ve “Olay Müdahale (Incident Response)” ile son bulacaktır.

Windows Adli Bilişim Eğitimi, Windows tabanlı sistemlerde gerçekleştirilen Adli Bilişim incelemelerine odaklı ve Siber Olaylara Müdahale Ekipleri’nde çalışacak bilişim güvenliği uzmanlarına yönelik verilen bir eğitimdir. Windows Adli Bilişim Eğitimi, “E-mail, Registry ve farklı Windows işletim sistemlerindeki Tarayıcı Adli Bilişim İncelemeleri” ve “Log Dosyası İnceleme ve Analizleri” konularının anlatımı içeren bir eğitim olacaktır.

Bilgi Güvenliği Farkındalığı

Son yıllarda artan sosyal mühendislik saldırılarının özelliklede e-posta ile yapılan saldırıların hedefi olan çalışanlarınızı korumak, personel kaynaklı veri sızma/sızdırmalarını en aza indirgemek, web sitelerinden yayılan zararlı yazılım ve uygulamalara karşı şirket çalışanlarının bilgi güvenliği farkındalığını arttırmak önem kazanmıştır.

Daha önce ISO 27001, PCI-DSS, SOX gibi regülasyon ve standartların çalışanların bilgi güvenliği süreçlerine ilişkin farkındalığını ve katılımın gereksinimlerine yönelik poster, sınıf eğitimleri, online interaktif sunumlar gibi yöntemlerle yapılan çalışmalar; zamanla yerini güncel siber saldırı senaryolarını içeren, güncel tehditlere göre farklı farklı senaryoları bütün çalışanlara tekrar tekrar uygulayan ve hızlı bir şekilde çalışanların bilgi güvenliği farkındalığını arttıran uygulamalara yerini bırakmaktadır.

Sertifikalarımız

ISO 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi

ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi

Referanslarımız

 • Geniş Ağ Çözümleri Geniş alanlara dağılmıs, bayi, şube, küçük çalışma alanlarının genel müdürlük ve kendi aralarında haberleşme ihtiyacının doğması sonucu geniş ağ çözümleri ihtiyacını doğurmuştur. Geniş ağ çözümlerinde SD-WAN teknolojisinde en iyi çözümler sunan iş ortağımız Sofhos firmasının ürünleri ile farklı ihtiyaçlara göre çözümler sunmaktayız.
 
 • Veri Depolama Veri depolama altyapısı oluşturulması konularında kurumların ihityaçlarına göre yüksek kapasiteli ölçeklenebilir, kolay yönetilebilir veri depolama ortamlarının oluşturması konusunda uzman ekibimiz ve iş ortaklarımız DELL EMC ve IBM ile uygun çözümler sunmaktayız.
 
 • Veri Yedekleme Kurtarma Veri yedekleme alanında sadece dosya, veritabanı yedekleme ihtiyaçları değil fiziksel ve sanal sunucuların image yedeklerinin alınması, farklı lokasyonlara miror yedekleme vb. çok farklı ihtiyaçlara çözüm sağlayan CommVault firmasının çözümleri ile iş ortaklarımıza hizmet sunmaktayız.